Bezpieczeństwo

Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

Jak zabezpieczyć dom i mieszkanie przed włamaniem i kradzieżą?

Mimo, że według statystyk liczba włamań do domów prywatnych spada, nie można lekceważyć tego ryzyka. Statystycznie rzecz biorąc, co kilka minut dochodzi w naszym kraju do próby włamania. Co ważne, w wielu przypadkach próby te kończą się niepowodzeniem. Co prawda, złodzieje są coraz bardziej obeznani z różnymi nowoczesnymi zabezpieczeniami domów, jednak nie zawsze mają wystarczająco dużo czasu, aby sforsować bardziej zaawansowane systemy. W takiej sytuacji często rezygnują z włamania.

W przypadku domów, których okna i drzwi nie są zabezpieczone w żaden sposób przed nieproszonymi gośćmi, wystarczy zwykły śrubokręt, aby dostać się do środka. Pieniądze, obrazy, biżuteria – to dość częste łupy włamywaczy. Jednak również sprzęt AGD i RTV, tablety, laptopy, telefony, a także inne gadżety elektroniczne, które cieszą się zainteresowaniem na rynku, są często kradzione.

Jeśli zastanawiają się Państwo własnie nad zainwestowaniem w nowoczesne systemy zabezpieczające przed włamaniem, zachęcamy do skorzystania z następujących rozwiązań:

1. Zabezpieczenia okien przed włamaniem i kradzieżą

Statystycznie rzecz ujmując, większość włamywaczy dostaje się do naszych domów właśnie przez okno. To istotny argument za tym, aby zainwestować w odpowiednie zabezpieczenia okien.

Tradycyjnym zabezpieczeniem są kraty w oknach oraz drzwiach balkonowych i tarasowych. Jednak nie jest to zbyt dobre rozwiązanie, ponieważ w przypadku pożaru kraty odcinają drogę ucieczki.

Dobrym rozwiązaniem są nowoczesne okna antywłamaniowe. To okna, które wyposażone są w laminowane pakiety szybowe. Oprócz tego okna takie mają specjalne systemy zamykania oraz wyjątkowo wytrzymałe ramy, które trudno jest wyważyć. Uzupełnieniem okien antywłamaniowych mogą być nowoczesne rolety antywłamaniowe. Dostępne na rynku rolety antywłamaniowe mogą mieć różne zabezpieczenia – ich skuteczność zależy od pancerza, prowadnic oraz różnego typu dodatkowych zabezpieczeń.

2. Zabezpieczenia drzwi przed włamaniem

Solidne, antywłamaniowe drzwi to z pewnością dobre rozwiązanie. Obecnie produkowane drzwi antywłamaniowe wyposażone są w bardzo mocne zamki. Najczęściej drzwi takie mają jeden wieloryglowy centralny zamek klasy C. Rygle w takich zamkach wysuwają się w różnych kierunkach. W tej chwili możemy zdecydować się na zamki, które reprezentują różne klasy bezpieczeństwa, tzn. A, B oraz C (najwyższa klasa bezpieczeństwa). Niezależnie od tego, na jaką klasę się ostatecznie zdecydujesz, pamiętaj, że dobre drzwi antywłamaniowe powinny mieć atest.
Ciekawym rozwiązaniem są także domofony z funkcją Skype lub z powiadomieniami na smartfon. Takie rozwiązanie pozwoli Ci na pełną kontrolę, także, jeśli akurat nie ma Cię w domu, od razu zyskujesz łączność z osobą stojącą przy Twoim domofonie. Możliwe jest wyposażenie domofonu w specjalny czujnik ruchu, który będzie informował o pojawieniu się niepożądanej osoby w pobliżu domu.

3. Inteligentne Systemy alarmowe

Obecnie można zdecydować się na naprawdę funkcjonalne systemy alarmowe, które skutecznie chronią posesję przed wtargnięciem intruzów. Najzwyklejsze systemy alarmowe bazują na czujnikach rozlokowanych przy oknach i drzwiach budynku. Jednak producenci systemów alarmowych oferują nam naprawdę zaawansowane rozwiązania, które jeszcze skuteczniej chronią przed włamaniem.

Ciekawym rozwiązaniem są z pewnością bezprzewodowe alarmy Etiger. Wysoka skuteczność i łatwy montaż – tak można w wielkim skrócie podsumować rozwiązania Etiger. Jeśli zdecydujesz się na jeden z innowacyjnych systemów Etiger, możesz sterować nim z dowolnego miejsca na świecie za pomocą smartfona. Systemy mają wbudowane nadajniki GSM, dlatego też da się sterować ich działaniem wiadomościami SMS. Oprócz tego można korzystać z darmowej aplikacji na Androida oraz IOS. Niezależnie od Twojej lokalizacji będziesz na bieżąco otrzymywał powiadomienia z centrali alarmu. Zarówno instalacja, jak i konfiguracja systemów Etiger jest bardzo prosta. Ze względu na fakt, że akcesoria łączą się ze sobą poprzez częstotliwość radiową, nie ma potrzeby używać kabli do instalacji. Dzięki wyświetlaczowi LCD, który znajduje się w centrali systemu, można zawsze sprawdzić stan alarmu, szybko skonfigurować system, sprawdzić historię oraz aktywne funkcje. Każda czujka w systemie ma własną baterię. Gdy bateria zaczyna się rozładowywać, zostaje wysłane stosowne powiadomienie do centrali. W tej chwili można zdecydować się na systemy alarmowe Etiger o różnym stopniu zaawansowania, dostępne są także systemy z kamerą.

Innym godnym uwagi rozwiązaniem jest iSmartAlarm – bezprzewodowy system alarmowy, którym można wygodnie zarządzać z dowolnego miejsca na świecie przy użyciu smartfona. Ogromnym atutem tego nowoczesnego sytemu alarmowego jest fakt, że nie ma potrzeby wiercenia ani stosowania kabli. Sama obsługa systemu iSmartAlaram również nie nastręcza żadnych trudności. Warto podkreślić, że poszczególne elementy mogą pracować także niezależnie od siebie. W przypadku wykrycia niebezpieczeństwa system wysyła powiadomienie do właściciela domu, powiadamia policję lub uruchamia alarm. Z pomocą tego rozwiązania możesz monitorować swój dom z dowolnego miejsce na świecie, za pomocą smartfona możesz zamykać okna i drzwi.
Innym ciekawym rozwiązaniem jest system automatyki budynkowej marki Nexwell, który oczywiście obejmuje również innowacyjny system alarmowy. Także i w tym przypadku mamy do czynienia z rozwiązaniami bezprzewodowymi. Przepływ informacji kontrolowany jest stale przez centralę. Użytkownicy otrzymują powiadomienie z systemu za pomocą aplikacji lub wiadomości SMS.

4. Inteligentne czujniki

Jeśli chcesz poczuć się naprawdę bezpiecznie w domu, pomyśl o zamontowaniu nowoczesnych czujników np. otwarcia drzwi. Produkowane obecnie rozwiązania z tego zakresu są niewielkie, nie rzucają się w oczy, a ich funkcjonalności nie sposób nic zarzucić.

My ze swej strony rekomendujemy innowacyjne rozwiązania marki Fibaro. Na uwagę zasługuje chociażby Fibaro Motion Sensor, czyli inteligentny czujnik ruchu. To malutkie urządzenie, którego średnica wynosi zaledwie 44 mm i które jest bardzo proste w montażu. Fibaro Motion Sensor jest wyposażony w panel alarmowy, który umożliwia sprawowanie kontroli nad tym, co dzieje się w domu.

Innym godnym polecenia rozwiązaniem, które podniesie poziom bezpieczeństwa w Twoim domu jest Fibaro Door&Window Sensor. To funkcjonalny czujnik otwarcia drzwi i okien, który działa bezprzewodowo w oparciu o technologię Z-Wave. Jeśli zapomnisz domknąć drzwi, otrzymasz o tym powiadomienie na swojego smartfona. Gdyby doszło do naruszenia systemu np. przez włamanie, zostanie od razu uruchomiona scena alarmowa. Oczywiście czujnik natychmiast wyśle stosowne powiadomienie. Urządzenie ma wbudowane rozwiązania zabezpieczające przed sabotażem.

Inne czujniki, które podniosą poziom bezpieczeństwa w Twoim gospodarstwie to: Fibaro Smoke Sensor, inteligentny czujnik dymu, oraz Fibaro Flood Sensor, czyli czujnik zalania oraz temperatury. Oba rozwiązania są bezprzewodowe, pracują w oparciu o bezprzewodową technologię Z-Wave.

5. Monitoring domu

Coraz więcej osób decyduje sie na zamontowaniu nowoczesnego systemu monitoringu, który pozwala na jeszcze lepszą kontrolę nad domem oraz jego bezpośrednim otoczeniem. Jeśli jeszcze nie zdecydowałeś się na konkretne rozwiązania z zakresu monitoringu domu, zdecydowanie zachęcamy do przetestowania rozwiązań iSmartAlarm. To rozwiązania, które można zamontować bez problemu w każdym budynku. Monitoring domu iSmartAlaram to system niezawodnych zabezpieczeń, który kontrolowany jest bez problemu z pomocą urządzenia z systemem iOS lub Android. W razie potrzeby do Osobistego Monitoringu Domowego Systemu Zabezpieczeń iSmart można oczywiście podłączyć kamerę. Decydując się na rozwiązania iSmartAlarm z zakresu monitoringu, nie musisz ponosić kosztów zewnętrznej ochrony domu, które zwykle są dość wysokie. Z pomocą aplikacji systemem może zarządzać nawet kilku użytkowników. W razie, gdyby działo się coś niepokojącego, użytkownicy otrzymają powiadomienia o tym.