Bin-e, inteligentny kosz na śmieci

Inteligentny czajnik (i-Kettle), inteligentna lodówka (LG Smart InstaView Door-in-Door Fridge) oraz najróżniejsze inteligentne sensory to typowe przykłady zastosowania nowoczesnych technologii w naszych gospodarstwach domowych. Okazuje się jednak, że to nie koniec. Ciekawym rozwiązaniem jest także inteligentny kosz na śmieci Bin-e, który został opracowany w 2016 przez polskich inżynierów.

Bin-e to innowacyjne urządzenie, które ma na celu bardziej efektywne segregowanie odpadów. Jego twórcy postanowili znaleźć rozwiązanie, które w jakimś stopniu pozwoli na zwiększenie ilości odzyskiwanych odpadów. To, co jest największą przeszkodą w efektywnym odzyskiwaniu odpadów, to właśnie dość uciążliwa segregacja odpadów na co dzień. Jakub Luboński i Marcin Łotysz zaproponowali rozwiązanie, które pozwoli na uporanie się z tym problemem.

Jak działa inteligentny kosz na śmieci? Wystarczy wrzucić śmieci do kosza, a segregacją zajmie się to genialne urządzenie. Każdy wrzucony do Bin-e odpad jest kategoryzowany i sortowany. Co istotne, inteligentny kosz wysyła sam stosowny komunikat do firmy odpowiedzialnej za odbiór odpadów, gdy jest już pełen. Atutem tego rozwiązania jest fakt, że Bin-e jest w stanie nie tylko trafnie rozpoznać rodzaj wrzuconych śmieci, ale również poddać je wstępnej obróbce. Chodzi tutaj np. o zgniatanie plastiku, które pozwala na lepsze wykorzystanie przestrzeni we wnętrzu kosza na śmieci. A to jeszcze nie wszystko, ponieważ Bin-e stale uczy się nowych parametrów wrzucanych śmieci. Pozyskiwana przez urządzenie wiedza przechowana jest w chmurze. Kosz na śmieci podłączony jest do Internetu. W razie potrzeby można zaktualizować jego oprogramowanie, aby urządzenie pracowało jeszcze bardziej efektywnie.

Bin-e ma wejść ostatecznie na rynek w roku 2017. Jego twórcy planują od razu zaproponować swój innowacyjny produkt na globalnym rynku. Jeśli Bin-e będzie działał tak, jak obiecują jego twórcy, powinien odnieść sukces na rynku. Kontener na śmieci, który sam segreguje odpadki, przyda się w każdym większym mieście, jeśli boryka się ono z nadmiarem śmieci.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl