Bin-e, inteligentny kosz na śmieci

Inteligentny czajnik (i-Kettle), inteligentna lodówka (LG Smart InstaView Door-in-Door Fridge) oraz najróżniejsze inteligentne sensory to typowe przykłady zastosowania nowoczesnych technologii w naszych gospodarstwach domowych. Okazuje się jednak, że to nie koniec. Ciekawym rozwiązaniem jest także inteligentny kosz na śmieci Bin-e, który został opracowany w 2016 przez polskich inżynierów.

Inteligentna lodówka LG Smart InstaView Door-in-Door Fridge

Inteligentne sprzęty AGD wykorzystywane są coraz częściej. Ciekawym rozwiązaniem jest inteligentna lodówka LG Smart InstaView Door-in-Door Fridge, która po raz pierwsza zaprezentowana została na tragach IFA 2016. Już teraz można założyć, że to jedno z tych rozwiązań, które zawojuje rynek. Warto podkreślić, że pierwszą firmą, która wyprodukowała inteligentną lodówkę, była marka Samsung. Lodówka LG Smart …

FoodSniffer – sprawdź szybko świeżość żywności!

Jeśli masz jakieś wątpliwości co do świeżości mięsa w sklepie, nie musisz kupować go w ciemno. Teraz możesz szybko sprawdzić, czy zakup będzie dobrym rozwiązaniem. Przyda Ci się FoofSniffer, czyli innowacyjny czujnik elektroniczny, który szybko analizuje, czy żywność nadaje się jeszcze do spożycia. FoofSniffer przypomina wyglądem termometr, jednak funkcjonalność tego gadżetu jest o wiele większa.

Amazon Echo i wirtualna asystentka

Według statystyk coraz więcej osób jest zainteresowanych rozwiązaniami z zakresu inteligentnego budownictwa. Inteligentne czajniki, inteligentne okna, lodówki itd. – tak wygląda przyszłość. Ciekawym rozwiązaniem, które na rynek technologiczny weszło niedawno, jest Amazon Echo – inteligentny głośnik, który pozwala na kontakt z wirtualną asystentką Alexą.

Adata Aura, inteligentna żarówka

Domy inteligentne bazują na nowoczesnych technologiach, dzięki którym możliwe jest korzystanie na co dzień z wielu udogodnień. Ze względu na fakt, że wzrasta zainteresowanie inteligentnym budownictwem, na rynku pojawiają się coraz to nowsze rozwiązania, które można zastosować w systemie inteligentnego domu. Jednym z takich rozwiązań jest Adata Aura, żarówka LED RGB do inteligentnego domu.

Inteligentny dom a oszczędności

Nie sposób zaprzeczyć, że automatyka budynkowa cieszy się obecnie coraz większym zainteresowaniem na rynku. I chociaż zainstalowanie rozwiązań z zakresu budownictwa inteligentnego jest dość kosztowne, trzeba mieć świadomość, że ich użytkowanie przekłada się na wymierne oszczędności. Mówiąc inaczej, inteligentny dom to rozwiązanie dla oszczędnych.

Apple Mirror – inteligentne połączenie lustra i komputera

Apple Mirror to doskonały dowód na to, że zainteresowanie inteligentnymi technologiami jest coraz wyższe. Od razu warto zaznaczyć, że wbrew nazwie nie mamy do czynienia z kolejnym produktem znanej wszystkim marki Apple. Apple Mirror to inteligentne lustro wykonane przez projektanta Rafaela Dymka. Urządzenie działa pod kontrolą iOS 10. Projektant zaprezentował jego możliwości w krótkim filmie …

Jak obliczyć i monitorować zużycie prądu w domu?

Z opłat jakie ponosimy za miesięczne zużycie mediów zazwyczaj najbardziej obawiamy się kosztów ponoszonych w związku ze zużyciem energii elektrycznej. Zwykło się bowiem uważać, że jest to najdroższe z mediów. Rzadko jednak interesujemy się jakie jest realne zużycie prądu w naszym domu. Jest to błąd, gdyż pomiar energii elektrycznej dokonywany przez elektrownię niewiele nam daje …

iKettle – inteligentny czajnik sterowany bezprzewodowo

Wszyscy wiemy, że nie ma nic lepszego o poranku niż gorąca kawa lub herbata. Teraz ich przygotowanie może być jeszcze prostsze. Z pomocą iKettle, inteligentnego czajnika Wi-Fi możesz jeszcze szybciej przygotowywać ulubione gorące napoje. Co ważne, sterowanie czajnikiem odbywa się za pomocą smartfona. Nie musisz nerwowo krążyć po kuchni, czekając na podgrzanie wody. Czajnik włączasz …

Inteligentne okna dachowe Z-WAVE Fakro dla systemu Fibaro

Fakro to producent okien, który od dawna cieszy się dużym uznaniem na rynku. To nic zaskakującego, ponieważ firma dokłada starań, aby jej produkty odpowiadały w pełni wymaganiom nowoczesnego użytkownika. Stosunkowo nowym produktem w ofercie są innowacyjne okna dachowe sterowane za pomocą bezprzewodowej technologii Z-Wave.