Fibaro Home Center Lite centrala inteligentny dom FGHCL

1 169.00 

Opis

Fibaro Home Center Lite – sprawny „mózg” domowej automatyki

Czy istnieje inteligentny dom, który automatycznie dopasowuje się do preferencji swoich mieszkańców? Oczywiście! Można „stworzyć” go, wykorzystując centralkę Fibaro Home Center Lite. Kierowanie urządzeniami, systemami domowymi i komponentami Z-Wave może być dla użytkownika w pełni komfortowe.

Otwartość na potrzeby użytkowników
Kompaktowa i bezprzewodowa centralka Home Center Lite pozwala w pełni wykorzystywać inteligentne rozwiązania dla domu, czyniąc go miejscem komfortowym i bezpiecznym. Potencjał urządzenia można odkrywać, znajdując się w dowolnym miejscu na świecie – wystarczy posiadać smartfon lub tablet i dostęp do Internetu.
Home Center Lite pozwala kontrolować nie tylko domowe urządzenia, ale również te, które znajdują się na zewnątrz – np. w ogrodzie. Uruchomienie zraszacza zajmuje kilka sekund i można regulować jego działanie z poziomu tabletu lub smartfonu, nawet gdy znajdujemy się na wakacjach. Co więcej, centrala w pełni integruje się z wideodomofonem, stwarzając w ten sposób wrażenie, że dom nie jest pusty. Obecność lokatorów (nawet pozorna) zniechęca potencjalnych włamywaczy.

Personalizuj ustawienia centralki
Wygląd interfejsu i umiejscowienie poszczególnych przycisków w Home Center Lite zależy od preferencji użytkownika – personalizacji dokonuje się szybko i intuicyjnie. Centralą można sterować głosem, co stanowi dodatkowe ułatwienie. Nietrudno skonfigurować urządzenie ze smartfonem, co umożliwia kontrolowanie jego pracy z każdego miejsca na świecie, w którym można uzyskać dostęp do Internetu.

Doskonałość i szybkość działania
System Fibaro nie tylko pozwala kierować pracą urządzeń znajdujących się w domu, ale dodatkowo wykrywa zagrożenia i informuje użytkownika o ich wystąpieniu. Urządzenie sygnalizuje ryzyko włamania, pożaru, zalania, a nawet powiadamia o ulatniającym się gazie. Jeśli to konieczne, automatycznie odcina dopływ wody czy gazu i wietrzy mieszkanie, raportując przy tym o swoich działaniach. W przypadku wystąpienia próby włamania Home Center Lite uruchamia alarm, powiadamia ochronę, a nagranie z monitoringu wysyła na urządzenie właściciela.

Marka

Fibaro

Inteligentne domy są już dostępną na wyciągnięcie ręki rzeczywistością. Stworzony w Polsce system inteligentnego domu Fibaro jest znakomitym przykładem tego, w jaki sposób technologia może uczynić miejsce do życia jeszcze bardziej funkcjonalnym i wygodnym, a nasz dzień – przyjemniejszym.

2 opinie dla Fibaro Home Center Lite centrala inteligentny dom FGHCL

  1. Tymek

    Małe, niepozorne urządzenie… ale o wielkiej mocy. Szkoda, że nie ma opcji programowania Lua jak w Home Center 2.

  2. Wojtek

    Bezprzewodowa obsługa to rzeczywiście ułatwienie – nie trzeba bawić się z montażem całego okablowania. Nie ukrywam, że przy poprzednim systemie właśnie to najbardziej działało mi na nerwy. Poza tym duży plus dla producenta za przejrzysty interfejs, który można ułożyć według własnego „widzimisię” – fajna sprawa.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *