Fibaro Motion Sensor czujnik ruchu i temperatury Z-WAVE FGMS-001

238.00 

Opis

Motion Sensor Fibaro

Inteligentny czujnik ruchu, światła oraz temperatury

Fibaro Motion Sensor – czujnik, który wyręcza zmysły

Inteligentny dom staje się taki m.in. za sprawą urządzenia Motion Sensor, które jest częścią systemu Fibaro. Jego działanie opiera się na światowym standardzie Z-Wave, dzięki czemu wszystko przebiega bez konieczności montażu niefunkcjonalnego okablowania.

Niewielki rozmiar, ogromny potencjał
Średnica urządzenia to zaledwie 44 milimetry – jest ono wyjątkowo dyskretne i niepozorne. Fibaro Motion Sensor nie potrzebuje kabli, aby działać i prezentować pełnię swoich możliwości – bateria w zupełności wystarcza. Zaawansowane rozwiązania technologiczne w tym przypadku mieszczą się w miniaturowym urządzeniu.

Komfort stosowania i kompatybilność z innymi urządzeniami
Specjalny uchwyt pozwala na umieszczenie czujnika w dowolnie wybranym miejscu – nawet jeśli byłby on zmuszony stawiać czynny opór grawitacji, znajdując się na ścianie czy na suficie. Zmiana lokalizacji jest przy tym bardzo prosta i można dokonać jej w każdej chwili.
Motion Sensor potrafi współpracować z innymi urządzeniami i systemami, które znajdują się w inteligentnym domu. Technologia zastosowana podczas jego produkcji sprawia, że jest on w stanie uruchamiać nawet skomplikowane sekwencje – dzięki temu wszystko w domu dzieje się właściwie samoczynnie.
Producent stworzył specjalną serię Motion Sensorów, które współpracują z Apple HomeKit. Są one wyposażone we wszystkie funkcje dostępne w przypadku standardowych czujników predestynowanych do pracy w systemie Fibaro.

Bezpieczeństwo i pełna kontrola
W miniaturowym urządzeniu mieści się:
czujnik ruchu, który wykrywa ruch w pomieszczeniu,
czujnik światła, który określa natężenie światła i pozwala dostosować je do własnych potrzeb,
czujnik temperatury, który za pomocą koloru informuje o aktualnej temperaturze panującej w pomieszczeniu;
akcelerometr wykrywający zmianę położenia urządzenia i próby otwarcia obudowy.

Fibaro Motion Sensor posiada panel alarmowy, który pozwala kontrolować nie tylko to, co aktualnie dzieje się w domu. Dodatkowo umożliwia on analizowanie historii wszystkich zdarzeń istotnych dla bezpieczeństwa domowników. System automatycznie wysyła powiadomienie o każdym wykrytym ruchu. Jego działanie można modyfikować z poziomu smartfona. Regulowanie czułości umożliwia ustawienie urządzenia w taki sposób, by ignorowało na przykład ruch małych zwierząt.

Marka

Fibaro

Inteligentne domy są już dostępną na wyciągnięcie ręki rzeczywistością. Stworzony w Polsce system inteligentnego domu Fibaro jest znakomitym przykładem tego, w jaki sposób technologia może uczynić miejsce do życia jeszcze bardziej funkcjonalnym i wygodnym, a nasz dzień – przyjemniejszym.

1 opinia dla Fibaro Motion Sensor czujnik ruchu i temperatury Z-WAVE FGMS-001

  1. Janek

    Miniaturyzacja wciąż wprawia mnie w osłupienie. Trudno uwierzyć, że takie maleństwo ma tyle funkcji. Jakiś czas temu zdecydowałem się na zakup czujnika, ale byłem lekko nieufny. Chociaż nie stosuję go szczególnie długo, muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolony. Mam nadzieję, że ten stan będzie trwał jak najdłużej – chodzi przecież o bezpieczeństwo.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *