Fibaro Roller Shutter 2 sterownik do rolet, żaluzji i bram garażowych Z-WAVE FGR-222

299.00 

Opis

Fibaro Roller Shutter 2

Sterownik rolet, bram garażowych i wjazdowych, żaluzji. Umożliwia precyzyjne pozycjonowanie napędów z elektronicznymi oraz mechanicznymi wyłącznikami krańcowymi. Wyposażony w funkcje pomiaru zużycia energii.

Firma Fibar Group z Poznania oferuje nowoczesny system inteligentnego domu FIBARO, który pozwala na wygodne sterowanie sprzętami AGD, roletami, bramami itd. System ten został tak opracowany, aby możliwe były faktyczne oszczędności zużywanej energii elektrycznej w gospodarstwie domowym.

Roller Shutter 2
FIBARO Roller Shutter 2 to funkcjonalne urządzenie, z pomocą którego można wygodnie sterować elektrycznymi żaluzjami, roletami, markizami, a także bramami i furtkami. Warto podkreślić, że FIBARO Roller Shutter 2 umożliwia również ustawienie skrzydeł bram lub lameli w żaluzji w pożądanej, wybranej przez użytkownika pozycji. Rozwiązanie wyposażono w funkcję pomiaru energii.

Zdalne sterowanie osłonami okiennymi i bramami nigdy dotąd nie było tak proste! FIBARO Roller Shutter 2 to łatwy w zastosowaniu moduł, który dodatkowo wyposażony został w miernik energii elektrycznej, co pozwala na zminimalizowanie strat w gospodarstwie domowym. Oczywiście moduł jest kompatybilny z innymi elementami systemu inteligentnego domu.
FIBARO Roller Shutter 2 posiada jednofazowy silnik prądu przemiennego. Urządzenie wyposażono w funkcję kalibracji oraz system nauki położeń krańcowych. Warto podkreślić, że moduł współpracuje z roletami, markizami, żaluzjami i bramami z wyłącznikami mechanicznymi oraz elektronicznymi. Jak najbardziej możliwe jest wygodnie sterowanie roletami i bramami z dowolnego miejsca na świecie z pomocą tabletu lub smartfona.
Jeśli chodzi o współpracę sterownika z innymi modułami systemu inteligentnego domu, można zaprogramować konkretne sceny, dopasowane do potrzeb mieszkańców. Przykładowo wg ustalonego wcześniej scenariusza opuszczenie żaluzji może być bezpośrednio powiązane z wyłączeniem urządzeń elektronicznych, obniżeniem temperatury, wyłączeniem oświetlenia itd. Oczywiście FIBARO Roller Shutter 2 współpracuje także z systemem alarmowym, reagując w określony sposób na różne zagrożenia. Do modułu można podłączyć także barierę podczerwieni oraz przycisk awaryjny, który np. pozwoli na zatrzymanie silnika zamykanej właśnie bramy garażowej.

Marka

Fibaro

Inteligentne domy są już dostępną na wyciągnięcie ręki rzeczywistością. Stworzony w Polsce system inteligentnego domu Fibaro jest znakomitym przykładem tego, w jaki sposób technologia może uczynić miejsce do życia jeszcze bardziej funkcjonalnym i wygodnym, a nasz dzień – przyjemniejszym.