Fibaro Smoke Sensor czujnik dymu Z-WAVE FGSD-002

269.00 

Opis

Fibaro to marka innowacyjnych systemów inteligencji budynkowej. W tej chwili polski producent może zaoferować niezawodne rozwiązania, z pomocą których można obsługiwać nie tylko sprzęty RTV, ale także oświetlenie, rolety, bramy itd. Urządzeniami Fibaro można sterować za pomocą tabletu lub smartfona.

FIBARO Smoke Sensor
Wysokiej klasy detektor dymu, który współpracuje z technologią Z-Wave. Czujnik można łatwo zamontować zarówno na ścianie, jak i na suficie. Urządzenie zasilane jest baterią, może pracować ok. 3 lat. Wykrycie niebezpieczeństwa sygnalizowane jest sygnałem dźwiękowym oraz miganiem diody, oprócz tego natychmiast wysyłane jest stosowne powiadomienie do systemu Z-Wave. FIBARO Smoke Sensor jest wyposażony w czujnik temperatury – gdy urządzenie wykryje wysoką temperaturę, uruchomiony zostaje alarm. Nawet, jeśli dojdzie do pożaru bez dymu, czujnik zareaguje. Urządzenie posiada wbudowaną czarną skrzynkę, która może pomóc w przeanalizowaniu danego zdarzenia.

Według statystyk, stale wzrasta liczba pożarów w obiektach mieszkalnych. W samym tylko roku 2012 doszło do około 30 000 interwencji ze strony straży pożarnej. Nieuwaga mieszkańców, awarie instalacje w domu – to najczęstsze przyczyny pożarów. Naprawdę warto pomyśleć o dodatkowym zabezpieczeniu. Takim, jak właśnie FIBARO Smoke Sensor.
To nowoczesny czujnik przeciwpożarowy, który wykazuje się skutecznością także w przypadku pożarów bez dymu. Pamiętajmy, że są takie materiały, które palą się, nie emitując zbyt wiele dymu. I właśnie dlatego FIBARO Smoke Sensor posiada dodatkowo skuteczny czujnik temperatury. Przy wzroście temperatury do 6- stopni C lub w przypadku jej nagłego skoku reakcja ze strony urządzenia będzie natychmiastowa. FIBARO Smoke Sensor informuje o zagrożeniu za pomocą sygnału alarmowego i diody LED.
FIBARO Smoke Sensor można oczywiście bez większego problemu zintegrować z systemem inteligencji budynkowej i zaprogramować odpowiednią scenę na wypadek niebezpieczeństwa. Np. wykrycie zagrożenia może być powiązane z włączeniem oświetlenia awaryjnego na drodze ewakuacyjnej. Pamiętajmy, że system inteligentnego domu to rozwiązanie, które zapewnia nie tylko komfort, ale także bezpieczeństwo. Także, jeśli zostawisz włączone żelazko lub inny tego rodzaju sprzęt, otrzymasz powiadomienie na telefon. Oczywiście wspomniany sprzęt może zostać automatycznie wyłączony.
Czujnik dymu umieszczany jest w miejscach widocznych. Dlatego też producent postarał się o to, aby FIBARO Smoke Sensor miał możliwie atrakcyjny design. Obudowa jest utrzymana w minimalistycznym stylu, tym samym czujnik będzie się prezentował dobrze w każdym w zasadzie wnętrzu. Istotne jest, że obudowa urządzenia została wykonana z tworzywa bardzo odpornego na uszkodzenia, w tym także działanie wysokich temperatury (nawet do 200 stopni C). Maskownica czujnika przepuszcza nawet bardzo małe ilości dymu, zatem urządzenie może szybko reagować na ewentualne zagrożenia.
Warto podkreślić, że urządzenie jest bardzo proste w montażu, ponadto pracuje bezobsługowo. Czujnik można zamontować w dowolnym miejscu. Możliwa jest integracja nie tylko z urządzeniami, które pracują w oparciu o technologię Z-Wave, ale także z przewodowymi systemami alarmowymi. FIBARO Smoke Sensor może być zasilany za pomocą baterii , możliwe jest także użycie zasilacza. Oczywiście urządzenie posiada specjalne zabezpieczenia antysabotażowe.

Marka

Fibaro

Inteligentne domy są już dostępną na wyciągnięcie ręki rzeczywistością. Stworzony w Polsce system inteligentnego domu Fibaro jest znakomitym przykładem tego, w jaki sposób technologia może uczynić miejsce do życia jeszcze bardziej funkcjonalnym i wygodnym, a nasz dzień – przyjemniejszym.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Fibaro Smoke Sensor czujnik dymu Z-WAVE FGSD-002”