Wyposażenie toalet publicznych

Sklep Higieniczny.pl

Producenci
Masz pytanie? tel: 698 252 591 e-mail: trik@trik.pl 
  • promocja
Fibaro Home Center Lite centrala inteligentny dom FGHCL Fibaro Home Center Lite centrala inteligentny dom FGHCL
Producent: Fibaro
Cena: 1 110,55 zł 1 169,00 zł
kg
zobacz więcej
  • promocja
  • promocja
Fibaro Smoke Sensor czujnik dymu Z-WAVE FGSD-002 Fibaro Smoke Sensor czujnik dymu Z-WAVE FGSD-002
Producent: Fibaro
Cena: 255,55 zł 269,00 zł
kg
zobacz więcej
  • promocja
Fibaro Starter KIT zestaw startowy Inteligentny dom Z-WAVE Fibaro Starter KIT zestaw startowy Inteligentny dom Z-WAVE
Producent: Fibaro
Cena: 1 994,05 zł 2 099,00 zł
kg
zobacz więcej
  • promocja
  • promocja
Inteligentny zamek do drzwi Bluetooth + Z-WAVE GERDALOCK Inteligentny zamek do drzwi Bluetooth + Z-WAVE GERDALOCK
Producent: GERDALOCK
Cena: 1 449,00 zł 1 599,00 zł
kg
zobacz więcej
  • promocja

Inteligentny dom. Dlaczego warto w niego zainwestować?

Ostatnimi czasy rozwiązania z zakresu automatyki budynkowej cieszą się coraz większym uznaniem na rynku. Coraz więcej osób decyduje się zainwestować w inteligentny dom, czyli de facto sieć czujników oraz elementów wykonawczych, które są ze sobą zintegrowane i umożliwiają wygodne sterowanie poszczególnymi funkcjami budynku. Inteligentny dom to rozwiązanie dla zwolenników nowych technologii, którym zależy na tym, aby zarządzanie ich domami było jeszcze łatwiejsze. W inteligentnym domu poszczególne domowe instalacje są ze sobą zintegrowane, co ułatwia sterowanie nimi. Można to robić albo za pomocą jednego panelu w pokoju albo przy pomocy pilota, komputera czy nawet smartfona.

Inteligentny dom to rozwiązanie, które:

Przewaga instalacji inteligentnej nad tradycyjną

Oszczędność, bezpieczeństwo wygoda - tak można w wielkim skrócie podsumować inteligentne instalacje, które zyskują stale na zainteresowaniu. Warto jednak doprecyzować, jaką konkretnie przewagę mają instalacje inteligentne nad tradycyjnymi. W inteligentnym domu:

Inteligentne oświetlenie. Możliwości w inteligentnym domu

Jak już wspomnieliśmy, w inteligentnym domu można wygodnie sterować różnymi instalacjami, dostosowując ich funkcjonowanie do indywidualnych potrzeb. Jednym z bardziej popularnych rozwiązań jest inteligentne oświetlenie.  Dobrze byłoby zastanowić się nad swoimi potrzebami w tym względzie. Innego oświetlenia potrzebujemy do pracy, innego na czas odpoczynku, innego wreszcie, kiedy planujemy spotkanie z przyjaciółmi.

Planując instalację oświetleniową w salonie, można pomyśleć także o oświetleniu stricte dekoracyjnym. Dobrym rozwiązaniem może okazać się tzw. wąż świetlny LED - rozwiązanie bardzo efektowne, a przy tym energooszczędne. Za pomocą odpowiednich rozwiązań oświetleniowych można także wyeksponować dekoracje w salonie. Z kolei w kuchni przyda się praktyczne, jasne oświetlenie, które ułatwi przygotowywanie posiłków wczesnym rankiem zimą lub po zmroku. W sypialni będzie potrzebne oświetlenie sprzyjające wypoczynkowi, niezbyt intensywne, jednak pozwalające np. na czytanie książki. Bardzo ważną rolę pełni dobrze dobrane oświetlenie także w pomieszczeniach, gdzie pracujemy.

Jakie możliwości daje inteligentne oświetlenie? Za pomocą nowoczesnych czujników można utrzymywać stały poziom jasności (bardzo ważne, gdy np. pracujemy przy komputerze), można sterować dekoracyjnym oświetleniem, a także ściemniać lampy w wybranych obszarach. To bardzo ważne. Pamiętaj, że zwykle lampy w naszych domach pracują na pełnej mocy. Tymczasem warto rozważyć instalację inteligentnego ściemniacza światła. Ściemnienie lampy jest dobrym rozwiązaniem np. nocą na korytarzu. Jeśli z jakiegoś powodu będziesz musiał włączyć światło, nie zostaniesz oślepiony. To nie koniec możliwości inteligentnego oświetlenia. Można przecież zaprogramować kilka różnych scen nastrojowych np. "goście", "relaks", kolacja" itd., które ułatwią sprawne sterowanie oświetleniem chociażby w salonie. Wystarczy jeden przycisk, aby uruchomić daną scenę.

Jak najbardziej możliwa jest integracja oświetlenia domu z innymi instalacjami; w praktyce oznacza to, że np. uruchomienie danej sceny może wiązać się z automatycznym opuszczeniem rolet albo z obniżeniem/podniesieniem temperatury w salonie. Wszystko zależy od Twoich indywidualnych preferencji!

Dużym udogodnieniem mogą być czujniki FIBARO, jak na przykład:

Ogrzewanie i klimatyzacja w inteligentnym domu

Instalacja grzewcza to jedna z ważniejszych instalacji w budynku. Jej budowę należy dobrze zaplanować, ponieważ to od konkretnej instalacji zależą w dużym stopniu koszty, jakie będziemy ponosić w związku z ogrzewaniem domu. Także i w tym przypadku system inteligencji budynkowej może okazać się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Jeśli zależy Ci na oszczędnym ogrzewaniu przy zachowaniu wysokiego komfortu cieplnego, zdecydowanie powinieneś wziąć pod uwagę to rozwiązanie.

Wykorzystując inteligentne rozwiązania, możesz podzielić cały dom na strefy grzewcze. Tym samym możesz bez problemu dostosować temperaturę do tego, w jaki sposób korzystasz z poszczególnych pomieszczeń. Inne warunki cieplne są pożądane w salonie, inne w sypialni (wskazana jest nieco niższa temperatura). Co istotne, z pomocą obecnie oferowanych systemów inteligencji budynkowej można sterować każdym rodzajem ogrzewania, w tym także ogrzewaniem nadmuchowym.

Decydując się na inteligentne ogrzewanie w domu, możesz szybko zaobserwować wymierne oszczędności. Następujące rozwiązania umożliwiają obniżenie kosztów związanych z ogrzewaniem oraz klimatyzacją w domu:

Inteligentne sterowanie roletami, oknami itd.

Jeśli chciałbyś wygodnie, bezproblemowo sterować roletami, żaluzjami, a także oknami w Twoim domu, zastanów się nas zastosowaniem inteligentnych rozwiązań. Z nimi wszystko będzie o wiele prostsze.

Jeżeli zdecydujesz się na założenie inteligentnej instalacji do sterowania roletami w Twoim domu, możesz znacznie zwiększyć nie tylko komfort użytkowania okien, rolet, markiz itd., ale także podnieść poziom bezpieczeństwa w domu. Z racji tego, że możliwe jest nie tylko zaprogramowanie automatycznych zdarzeń, ale także i sterowanie roletami, oknami itd. z dowolnego miejsca na świecie, można symulować obecność domowników, nawet gdy przebywają urlopie. To znacznie zmniejsza ryzyko włamania do domu.

Dzięki indywidualnym ustawieniom w systemie po opuszczeniu domu przez mieszkańców rolety mogą zostać automatycznie zamknięte, obniża się temperatura, zasłony podnoszą się, aby zredukować ich zakurzenie itd. Co więcej, nie musisz już martwić się tym, że wychodząc do pracy, mogłeś zapomnieć o zamknięciu okien. Jeśli tak się stanie, otrzymasz stosowne powiadomienie. Okno możesz zamknąć zdalnie.

Jeśli zależy Ci na niezawodnych rozwiązaniach, które zapewniają bezpieczeństwo, są energooszczędne, możesz postawić na systemy FIBARO. Dobrym rozwiązaniem będzie chociażby Fibaro Roller Shtter 2, czyli funkcjonalny sterownik rolet, bram garażowych i wjazdowych, żaluzji. Z jego pomocą można np.:

Innowacyjne czujniki  w inteligentnym domu

Inteligentne odmy wyposażone są w nowoczesne czujniki, które są w stanie reagować szybko na wszystkie zmiany zachodzące zarówno w samym budynku, jak i w jego otoczeniu. W efekcie możliwe jest efektywne sterowanie całym budynkiem. Ze względu na możliwości programowania scen w systemie inteligentnego domu, wystarczy zwykle jeden tylko przycisk, aby uruchomić konkretną scenę. Przykładowo po wybraniu sceny "relaks" oświetlenie zmienia się na nieco przytłumione, włącza się muzyka, temperatura podnosi się. Wystarczy jeden przycisk, aby wyłączyć wszystkie urządzenia w domu, które pobierają energię elektryczną.

Atutem nowoczesnych czujników jest nie tylko funkcjonalność, ale także estetyka. Przykładem mogą być chociażby czujniki FIBARO. To małe urządzenie, które dzięki zastosowaniu technologii bezprzewodowych, mogą być bezinwazyjnie montowane w dowolnym miejscu. Wszystkie czujniki FIBARO cechują się na tyle neutralnym designem, że z pewnością będą dobrze wyglądać w każdym pomieszczeniu.

Istotne jest także, że nowoczesne czujniki FIBARO można bez przeszkód obsługiwać zdalnie. Wystarczy, że na swoim smartfonie lub tablecie zainstalujesz specjalną do tego celu przeznaczoną aplikację, aby móc sterować roletami, zamkiem w drzwiach, bramą garażową, oświetleniem itd. z dowolnego miejsca na świecie.

Tego typu rozwiązania to małe urządzenia, które zaskakują swoją funkcjonalnością. Do czujników, które przydadzą się w inteligentnym domu, zaliczają się m.in.:

Bezpieczeństwo w inteligentnym domu

Statystycznie rzecz biorąc, co kilka minut podejmowane są próby włamania. Co prawda wiele z nich nie kończy się sukcesem, jednak tego zagrożenia nie powinno się lekceważyć. Na szczęście systemy inteligentnego budownictwa umożliwiają efektywne podniesienie bezpieczeństwa w domu. Przede wszystkim nowoczesne systemy tego typu można zintegrować z systemami alarmowymi. W praktyce wygląda to tak, że np. gdy czujnik ruchu wykryje intruza na posesji włączy się światło. Można zaprogramować system w taki sposób, aby w określonych sytuacjach o razu zawiadamiana była policja lub wybrana agencja ochrony.

W strategicznych punktach w budynku można rozlokować kamery, które będą przekazywać obraz na dany telewizor. Oprócz tego możliwe jest nagrywanie obrazu, gdy kamera wychwyci ruch. Ta funkcja może okazać się bardzo przydatna, jeśli o niepokojącej sytuacji zostanie powiadomiona policja.

Wszyscy wiemy doskonale, że złodzieje bardzo chętnie wybierają te domy, których właściciele wyjechali np. na wakacje. Pusty dom to mniejsze ryzyko przyłapaniu na gorącym uczynku. Planujesz właśnie urlop? Chcesz mieć pewność, że Twój dom nie padnie łupem złodziei? Na szczęście inteligentne budownictwo umożliwia znakomitą symulację obecności domowników. Po odpowiednim zaprogramowaniu mogą otwierać się okna, może włączać się światło, o określonej porze będzie włączać się muzyka itd. Warto zaznaczyć, że jak najbardziej możesz włączać poszczególne instalacje w swoim inteligentnym domu także za pomocą smartfona lub tabletu, niezależnie od tego, w jakim miejscu przebywasz. Takie funkcje umożliwia w każdym razie system FIBARO, który bazuje na technologiach bezprzewodowych.

Zdalny dostęp do systemu inteligentnego domu

Nie da się zaprzeczyć, że nowoczesne bezprzewodowe technologie mają dzisiaj coraz więcej zwolenników. Jeśli zdecydujesz się na inteligentne instalacje w swoim domu, możesz je wygodnie kontrolować zdalnie. Wystarczy tablet lub smartfon, aby móc włączać lub wyłączać określone funkcje z dowolnego miejsca na świecie. Zdalny dostęp oznacza, ze możliwa jest zarówno kontrola nad jednym elementem, jak i nad całą grupą czujników w inteligentnym domu.

Jeśli zdecydujesz się na zdalne sterowanie swoim inteligentnym domem za pomocą odpowiedniej przeznaczonej do tego aplikacji:

A co, jeśli dojdzie do jakiejś niepokojącej sytuacji? W takiej sytuacji od razu otrzymasz powiadomienie. Nie musisz się zatem martwić ewentualnym zalaniem, awarią ogrzewania, pękniętą rurą albo tym, że zostawiłeś otwarte okno czy drzwi.

Inteligentny dom i koszty tego rozwiązania

Wiele osób, które miały ochotę na co dzień korzystać z udogodnień inteligentnego budownictwa, zastanawia się nad kosztami inteligentnych instalacji. Oczywiście koszty związane z utrzymaniem systemu inteligentnego domu w ogromnym stopniu zależą od tego, na jak zaawansowaną wersję systemu się zdecydujesz. Im bardziej zaawansowany system, tym koszty wyższe. Jeśli zdecydujesz się np. jedynie na inteligentną instalację oświetleniową, koszt tego rozwiązania będzie w zasadzie dwa razy niższy niż zamontowanie pełnego pakietu (oświetlenie, ogrzewanie, sterowanie roletami, klimatyzacja, ewentualne inne udogodnienia).

Oczywiście koszt instalacji inteligentnej jest znacznie wyższy niż koszt instalacji tradycyjnej. Jednak warto pamiętać, że instalacja tradycyjna wiąże się np. z tym, że musisz poświęcić sporo czasu na wybranie dostawców, montaż, a poza tym w przypadku ewentualnych zmian funkcji w przyszłości koszty będą już dość wysokie. Ze względu na fakt, że w tradycyjnej instalacji jest więcej punktów łączenia przewodów, ryzyko wystąpienia zwarć także jest proporcjonalnie wyższe. Do tego dochodzi jeszcze fakt, że instalacja tradycyjna nie jest rozwiązaniem tak estetycznym jak instalacja inteligentna.

Trzeba wziąć pod uwagę nie tylko koszt budowy konkretnych instalacji, ale także późniejsze koszty, które wiążą się z ich eksploatacją. I tutaj zdecydowanie na prowadzenie wysuwają się energooszczędne systemy inteligentnego domu, które zapewniają komfort, a poza tym umożliwiają zoptymalizowane wydatków ponoszonych na energię.

Inteligentny dom. Jakie oszczędności niesie ze sobą to rozwiązanie?

Eksploatacja inteligentnego domu pozwala na zredukowanie kosztów związanych ze sterowaniem oświetleniem oraz ogrzewaniem. Jeśli chcesz płacić mniejsze rachunki za energię elektryczną, powinieneś poważnie zastanowić się nad nowoczesnym systemem inteligentnego domu.

Oszczędności te wyglądają następująco:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl