Producenci

Fibaro sklep internetowy

nteligentne domy są już dostępną na wyciągnięcie ręki rzeczywistością. Stworzony w Polsce system inteligentnego domu Fibaro jest znakomitym przykładem tego, w jaki sposób technologia może uczynić miejsce do życia jeszcze bardziej funkcjonalnym i wygodnym, a nasz dzień – przyjemniejszym.

Inteligentny dom będzie ułatwiał pobudkę i przygotowywał się na nasz powrót, ostrzegał o niebezpieczeństwach i znacznie więcej. Na co dzień instalacje smart home towarzyszyć będą domownikom, od wyznaczonej godziny uaktywniając łagodną, stopniową pobudkę. Przygotują kąpiel i kawę w ekspresie. Kiedy wyjdziesz do pracy, system zadba o oszczędzanie energii i ciepła, a w zaprogramowanym czasie przygotuje dom na twój powrót, dzięki czujnikom ruchu włączając też od razu światło, gdy wrócisz. Na stronie producenta – www.fibaro.com zobaczysz, jak wyglądać mogą przykładowe ustawienia.

W przypadku zagrożenia inteligentny dom wyśle zagrożenie na telefon właściciela i sam podejmie działanie. Wykrywając pożar system automatycznie włącza alarm, odcina dopływ podsycającego ogień tlenu poprzez zamknięcie okien, otwiera wszystkie rolety i zamki w drzwiach, umożliwiając ucieczkę mieszkańcom, a ratownikom – dostanie się do środka. Całość można zintegrować z istniejącym systemem alarmowym.

Zamontowanie systemu nie wymaga kładzenia dodatkowego okablowania, wystarczy tylko umieścić zminiaturyzowane moduły w dowolnej puszce. Podczas remontu można łatwo przenieść te elementy. Ich instalacje w innym miejscu będą od razu wykryte automatycznie przez system. Fibaro współpracuje z urządzeniami bezprzewodowymi wielu producentów i większością telefonów komórkowych. Sterować domem możemy z telefonu, ale też logując się z dowolnego komputera, a intuicyjny, graficzny interfejs pozwala szybko znaleźć potrzebne funkcje.

Fibaro ma także przydatne możliwości niespotykane w innych systemach. Zapamiętuje położenie, a nawet dokładny stopień otwarcia każdej rolety, uchylonego okna, markizy, itp., częste automatyczne uaktualnienia zapisują stan każdego urządzenia na bezpiecznych zewnętrznych serwerach. Inteligentny dom wie, kiedy nie ma cię dłużej i jeśli wyjeżdżając na wakacje zapomnisz zabezpieczyć jedno z okien czy wyłączyć ogrzewanie – wyśle zapytanie, czy ma to za ciebie zrobić.

Ponadto Fibaro może zostać zintegrowany ze sklepami internetowymi, umożliwiając zamawianie z dostawą nawet produktów spożywczych, a w razie awarii – udostępni ci listę dostępnych on-line danych kontaktowych odpowiednich fachowców, dzięki czemu wystarczy, że wykonasz telefon.

Dostawca instalacji automatyki budynków pracuje także nad funkcjami zarządzania systemem – np. otwieraniem drzwi gościom, sterowanie bramą – z każdego telewizora z HDMI czy sterowanie ulubioną muzyką i wideo z dowolnego miejsca. Na www.trik.pl dowiesz się, jak działają poszczególne funkcje.

Sterujące domowymi urządzeniami instalacje zapewniają nieporównywalny z niczym komfort i ułatwiają oszczędzanie energii, a świetny system polskiej firmy FIBARO udowadnia, że solidne i wyprzedzające konkurencję rozwiązania nie muszą być najdroższe na rynku.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl