Producenci

Google Home, czyli intuicyjne sterowanie inteligentnym domem

Jeśli jesteś zainteresowany systemem inteligentnego domu, możesz wziąć pod uwagę Google Home. Google Home działa podobnie jak Apple Homekit oraz Amazon Alexa. Sam system Google Home koncentruje się na kontroli akcesoriów domowych. Jest ciągle rozwijany, można liczyć zatem na to, że z czasem pojawią sie nowe funkcjonalności w Google Home.

Innowacyjny głósnik Google Home to rozwiązanie dla osób, które chcą sterować inteligentnymi urządzeniami w domu w sposób jak najprostszy. Aby obsłużyć głośnik, niezbędna jest dedykowana do tego celu aplikacja Google. Od 2019 asystent głosowy Google Home reaguje także na komendy wydawane w języku polskim. Sterowanie głosem w domu stało się jeszcze łatwiejsze!

Jakie funkcje ma Google Home?

Marzy Ci się inteligentny dom Google, którego funkcjami będziesz mógł sterować za pomocą aplikacji w swoim telefonie? W takim razie Google Home przypadnie Ci do gustu. Ten donośny, bardzo czysto grający głośnik ma wiele innych przydatnych funkcji, które na pewno docenisz w swoim inteligentnym domu. Warto podkreślić, że asystent głosowy Google odpowiada na rozmaite pytania użytkownika, np. o lokalizację jakiegoś punktu usługowego, rozkład jazdy, czas dojazdu itd. Głośniki Google bazują w swoich odpowiedziach na ogromnej wiedzy zgromadzonej przez Google.

Poza tym za pomocą głośnika możesz wygodnie sterować urządzeniami w swoim domu. Wystarczy, że sparujesz urządzenie z systemem oświetlania lub termostatami, aby móc kontrolować ich funkcjonowanie. Wystarczy jedna komenda, aby zgasić światło lub zmienić temperaturę w wybranym pomieszczeniu.

Oczywiście głośnik Google sprawdza się jak najbardziej jako funkcjonalne centrum multimedialne. To innowacyjne urządzenie znakomicie obsługuje popularne obecnie usługi streamingu audio. Urządzenie może być wykorzystywane jako dodatkowy głośnik do komputera czy smartfona.

Aplikacja Google Home

Głośniki Google sterowane są przy użyciu aplikacji dostępnej zarówno na sprzęt z Androidem, jak i iOS. Aby móc wykorzystać w pełni potencjał Google Home, aplikacja jest niezbędna. Umożliwia ona:

  • łatwą konfigurację urządzeń;

  • podłączenie inteligentnych urządzeń do sieci WiFi w budynku;

  • wyświetlenie wyników wyszukiwania głosowego;

  • intuicyjną zmianę ustawień.

Inteligentny dom Google to, dzięki prostej w obsłudze aplikacji, system bardzo przyjazny użytkownikowi. Z poziomu aplikacji można łatwo skonfigurować jego elementy. Obecnie aplikacji Google ma już polski interfejs, co dodatkowo ułatwia korzystanie z niej.

Google Home a obsługa inteligentnego domu

Kiedy mowa o inteligentnym domu, chodzi de facto o połączone ze sobą urządzenia, którymi można wygodnie zarządzać za pomocą tak zwanego urządzenia centralnego. Może to być chociażby jeden z nowoczesnych głośników Google. Jeśli w Twoim domu znajdują się urządzenia, którymi można zarządzać przez Internet, jak najbardziej przyda Ci się głośnik Google. Google Home jest kompatybilny z większością inteligentnych sprzętów. Warto podkreślić, że sterowanie ułatwia asystent głosowy - wystarczy, że wydasz komendę, aby zmienić temperaturę w salonie lub opuścić rolety. To bardzo proste. Inteligentny dom Google wyróżnia się naprawdę intuicyjną obsługą.

Jakie konkretnie urządzenia można obsługiwać za pomocą głośnika Google Home? Asystent głosowy Google pomoże Ci sterować chociażby: inteligentnymi żarówkami lub smart gniazdkami. Poza tym jak najbardziej możesz przy pomocy komend głosowych otwierać i zamykać bramę wjazdową, sterować roletami, wspomnianym już termostatem, jak również systemem alarmowym w domu. Wszystkie sprzęty możesz aktywować za pomocą głosu lub aplikacji na smartfonie.

Ogromny potencjał Google Home widać dopiero po sparowaniu go z większą liczną inteligentnych urządzeń. Osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z inteligentnie sterowanym domem, mogą zdecydować się na:

  • Logitech Harmonu Hub - to świetne urządzenie, które efektywnie komunikuje się z "nieinteligentnymi" konsolami, klimatyzatorami, telewizorami itd., bazując na IrDA, Bluetooth i Wi-Fi;

  • Chromecast - specjalna przystawka do telewizora, przy użyciu której możliwe jest odtwarzanie multimediów z telefonu lub platform video na telewizorze.

Integracja Google Home z systemami inteligentnego domu

Czy innowacyjny głośnik Google Home można bez problemu zintegrować z systemem inteligentnego domu? Jak najbardziej! Warto w tym miejscu podkreślić, że Smart Home Google działa także w oparciu o popularny system Fibaro. Za pomocą głosu możesz wygodnie sterować systemem inteligentnego domu za pośrednictwem głośnika. Obecnie asystent głosowy Gogle reaguje już na komendy w języku polskim, wcześniej konieczne było mówieniem do niego po angielsku. Sama integracja Google Home przykładowo z systemem Fibaro nie należy do trudnych zadań. Wystarczy wejść w ustawienia Google (aplikacja Google), a później w opcje Home i skonfigurować urządzenie. Jeśli jesteś użytkownikiem systemu Fibaro, musisz wskazać Fibaro Smart Home, zalogować się do systemu już możesz korzystać z usługi. Sterowanie głosowe apartamentem lub domem może być naprawdę proste!

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl