Wi-Fi

Wyświetlanie wszystkich wyników: 9

Bezprzewodowy inteligentny dom w technologii WiFi

Obecnie już nikogo nie dziwi wykorzystywanie sieci Wi-Fi na co dzień. To technologia, która umożliwia wygodny, bezprzewodowy dostęp do Internetu. Obecnie protokół Wi-Fi wykorzystuje się także w inteligentnym budownictwie. Bezprzewodowy inteligentny dom to rozwiązanie, które cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Postaramy się przybliżyć Państwu tematykę wykorzystywania WiFi w tzw. inteligentnych domach.

Technologia Wi-Fi – podstawowe informacje

Technologia Wi-Fi powstała w latach osiemdziesiątych, została opracowana w amerykańskim laboratorium wojskowym w trakcie prac nas widmami radiowymi. Początkowo „rozproszone widomo” wykorzystywane było przez wojsko, a to ze względu na fakt, że sygnał był mało podatny na ewentualne zakłócenia. Wkrótce jednak nowa technologia zaczęła być użytkowana także w domach. Już w roku 1988 powstał standard 802.3, czyli znany doskonale Ethernet. Za początek technologii WiFi, jaką znamy dzisiaj, uważa się jednak rok 1999. Wtedy to z inicjatywy sześciu firm działających w branży IT powstało The Wireless Ethernet Compatibility Alliance, czyli WECA. Na rynek nowa technologia została jednak wprowadzona pod znaną nam wszystkim doskonale nazwą Wifi, która kojarzyła się pozytywnie z Hi-Fi. Już w roku 1999 firma Apple wprowadziła na rynek iBooka, który posiadała specjalny adapter umożliwiający korzystanie z nowej funkcji.

Technologia Wi-Fi i jej zalety

To bynajmniej nie przypadek, że technologia Wi-Fi ma tak wielu zwolenników. To rozwiązanie, które posiada wiele zalet. Przede wszystkim chodzi o to, że:

 • bez problemu można zbudować pozbawioną kabli sieć z dostępem do Internetu;
 • technologia ta zapewnia pełną swobodę – można bezprzewodowo podłączać do sieci Wi-Fi różnego rodzaju urządzenia mobilne;
 • urządzenia Wi-Fi są łatwo dostępne, ich ceny są również stosunkowo przystępne;
 • to rozwiązanie proste w instalacji;
 • można połączyć się w Internetem z dowolnego miejsca.

Wi-Fi w inteligentnych domach

Nic zaskakującego w tym, że bezprzewodowy inteligentny dom Wi-Fi to rozwiązanie, które ostatnimi czasy cieszy się coraz większym zainteresowaniem. WiFi to technologia sprawdzona, bardzo efektywna, która pozwala na wygodnie sterowanie inteligentnym domem z dowolnego miejsca na świecie. Także z pomocą mobilnych urządzeń jak smartfon czy tablet. Dom inteligentny bezprzewodowy, który bazuje na technologii Wi-Fi, nie wymaga zastosowania urządzenia centralnego, możliwe są różne tryby kontroli, zarządzanie poszczególnymi instalacjami w domu jest bardzo proste. Bez problemu można stworzyć sceny, które odpowiadają naszym indywidualnym potrzebom. Z wykorzystaniem WiFi da się komfortowo sterować klimatyzacją, ogrzewaniem, oświetleniem, gniazdkami elektrycznymi, roletami, a także sprzętem, który zwykle obsługiwany jest za pomocą pilotów. Bezprzewodowy inteligentny dom Wi-Fi to bezpieczeństwo i wygoda.

Bezprzewodowy inteligentny dom z rozwiązaniami WiHouse

Osoby zainteresowane inteligentnymi domami, które bazują na technologii Wi-Fi mogą skorzystać z rozwiązań oferowanych przez firmę WiHouse. Wbudowane w poszczególnych urządzeniach Wifi umożliwiają rezygnację ze stacji centralnych do zarządzania inteligentnym domem. Dom inteligentny bez kabli bazujący na rozwiązaniach od WiHouse może być z powodzeniem sterowany za pomocą smartfona albo tabletu.

Istotnym atutem rozwiązań oferowanych przez WiHouse jest fakt, że nie wymagają one zbyt skomplikowanej instalacji. Bez problemu możliwe jest zamontowanie poszczególnych elementów w typowej instalacji elektrycznej, nie ma potrzeby dokonywania żadnych przeróbek. Urządzenia WiHouse są nie tylko funkcjonalne, ale także wyróżniają się atrakcyjnym designem. Bez problemu można stworzyć scenariusze dostosowane do naszego trybu życia, konfiguracja urządzeń jest bardzo prosta. Trzeba jedynie połączyć się z siecią Wi-Fi, wpisać hasło.

Dlaczego WiHouse? To urządzenia nowej generacji, w pełni odpowiadające wymaganiom nowoczesnych użytkowników. Zarządzanie systemem jest bardzo proste, służy do tego zainstalowana na smartfonie lub tablecie aplikacja. Użytkownik otrzymuje pełen dostęp do funkcji aplikacji zaraz po skonfigurowaniu swoich urządzeń. Urządzenia WiHouse wyposażone są w funkcje czasowe, tzn., że poszczególne urządzenia włączają się i wyłączają na podstawie ustalonego uprzednio harmonogramu. Tym samym bezprzewodowy inteligentny dom Wi-Fi może funkcjonować bez zakłóceń.

Firma WiHouse może zaoferować następujące rozwiązania:

 • włączniki światła WiFi – wystarczy smartfon lub tablet, aby kontrolować oświetlenie w domu z dowolnego miejsca. Dostępne są jedno, dwu i trzy biegunowe włączniki oświetlenia Wi-Fi. Ich żywotność wynosi ponad 1.000.000 kliknięć;
 • ściemniacz oświetlenia WiFi – produkt wyposażony w panel z hartowanego szkła. Ze względu na możliwość wykorzystania technologii Wi-Fi nie ma potrzeby stosowania stancji centralnej;
 • włącznik żaluzjowy WiFi – rozwiązanie, za pomocą którego można wygodnie kontrolować żaluzje i rolety w domu;
 • gniazdko elektryczne WiFi – zdalnie sterowane gniazdko, obsługiwane przez telefon i tablet, możliwy jest monitoring zużycia energii;
 • kontroler IR– rozwiązanie, które może zastąpić używane przez nas na co dzień piloty np. od sprzętu grającego, telewizora, klimatyzacji itd.;
 • WiFi moduły – z pomocą tego typu modułu można zamienić tradycyjny włącznik w włączniki Wi-Fi;
 • kamera WiFi – umożliwia nadzór nad tym, co dzieje się w domu z dowolnego miejsca na świecie. Wystarczy smartfon lub tablet;
 • Scene Switch – włącznik do scen. Używając aplikacji, można łatwo stworzyć sceny dostosowane do naszego trybu życia i zapisać je. W razie potrzeb wystarczy jedno dotknięcie, aby uruchomić daną scenę.

Dom inteligentny bezprzewodowy z produktami D-Link

Łatwy w sterowaniu dom inteligentny WiFi wymaga zastosowania nowoczesnych rozwiązań, tak jak chociażby produkcji firmy D-Link. Firma D-Link to bardzo dobrze znany dostawca elementów infrastruktury sieciowej. Oferta producenta obejmuje rozwiązania dla firm oraz użytkowników indywidualnych. Niezawodność, wydajność, atrakcyjny design – tego można spodziewać się po urządzeniach D-Link. Bezprzewodowy inteligentny dom Wi-Fi nie wymaga wcale skomplikowanej konfiguracji i drogiego montażu – z pomocą rozwiązań D-Link można zarządzać inteligentnym budynkiem z odległych miejsc.

Wystarczy zastosować mydlink Home™ — Connected Home Hub, aby połączyć wszystkie urządzenia D-Link z siecią bezprzewodową Wi-Fi. To rozwiązanie, które pozwala na pełną kontrolę nad systemem inteligentnego domu. Jeśli np. w domu zostaną otwarte okna, drzwi albo wykryty zostanie ruch (za pomocą specjalnych czujników), otrzymujemy powiadomienia o każdym uruchomieniu czujników w budynku. Konfiguracja urządzenia mydlink Connected Home Hub jest bardzo prosta, wystarczy tylko pobrać bezpłatną aplikację, a następnie podłączyć urządzenie do sieci Wi-Fi.